ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9223045
*
nr 922 3045
Spegel
Ek, höjd: 123
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2014
kl 19:05:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 15:02:14
1
600 kr
1/11 20:51:30
2
150 kr
1/11 20:51:30
1
200 kr (Budbetjänt)
1/11 20:51:44
2
300 kr
1/11 20:51:44
1
350 kr (Budbetjänt)
1/11 20:52:16
2
450 kr
1/11 20:52:16
1
500 kr (Budbetjänt)
2/11 21:05:57
2
600 kr
2/11 21:05:57
1
600 kr (Budbetjänt)
2/11 22:24:16
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 922 3045
Spegel
Ek, höjd: 123
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 15:02:14 | 1 | 600 kr |
1/11 20:51:30 | 2 | 150 kr |
1/11 20:51:30 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
1/11 20:51:44 | 2 | 300 kr |
1/11 20:51:44 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
1/11 20:52:16 | 2 | 450 kr |
1/11 20:52:16 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
2/11 21:05:57 | 2 | 600 kr |
2/11 21:05:57 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
2/11 22:24:16 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02